Bugun...Rant için yıktırılmak istendiği iddia edilen okul ilk kepçede yerle bir oldu


facebook-paylas
Güncelleme: 27-12-2020 13:43:18 Tarih: 27-12-2020 13:24

Rant için yıktırılmak istendiği iddia edilen okul ilk kepçede yerle bir oldu

Eskişehir'de yıkım kararı alındığı zaman Odunpazarı Belediye Başkanı ve Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı tarafından "Rant için yıktırıldığı" iddia edilen ve yıkımı geciktirilen Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bir binası ilk kepçede yerle bir oldu!

 

Okulun binasının ilk kepçede yerle bir olması üzerine Memur Sen Eskişehir Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman sosyal medya hesabından bir açıklamada bulunarak, çürük olduğu tespit edildiği için yıkılması gereken binanın yıkılmasını geciktiren ve binayı yıkmaya çalışanları "rant için yıkıyorlar" diye suçlayan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan'ı kınayan mesajlar yayımladı.

 

MUAMMER KARAMAN GELİŞME ÜZERİNE SOSYAL MEDYADAN ÇOK SERT BİR MESAJ YAYIMLADI 

 

Karaman yayımladığı mesajlarında "Yunus Emre MTAL için deprem testi yaptırarak çürük olduğunu tespit ettiren sonra da eğitim faaliyetine kapattıran Okul Müdürüne rant için okulu yıktırdı iftiraları atan,tahterevalli düzeninin sağcı solcu sendika başkanları ilk darbede yıkılan binayı görüp utanırlar mı?
Utanması gereken sadece tahterevalli düzeninin sağcı solcu sendika başkanları değil, bu çürük binanın yıkımını kuru inadı ile 5 yıl geciktiren ve çocukları güvenli bir okul binasından mahrum eden @odunpazari  başkanı @CHPKAZIMKURT da bu tek darbede yıkılan binayı görüp utanmalı.
Çocuklarımızı daha güvenli bir okula kavuşturmak için yaptığımız inadı bırak okul yapılsın çağırımızı peşkeş çektirmem diye cevaplayan @CHPKAZIMKURT’tu. Biz de kendisine 'Öğrenciye hizmeti nasıl peşkeş sayarsınız?' diye seslenmiştik. İnatları mesleki eğitime tam 5 yıl kaybettirdi" ifadelerini kullandı.

 

EĞİTİM SEN ESKİŞEHİR ŞUBE BAŞKANI DA KARŞI ÇIKMIŞTI!

 

Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan da ilk kepçede yerle bir olan okulun çürük raporu sonrasında yıkılmasına karşı çıkmış ve bu konuda "Tabi birde eğitimde rant sorunu yaşıyoruz son zamanlarda. 23 Nisan İlkokulu daha yeni yıkıldı. Yunus Emre Endüstri Meslek Lisesi kısmen yıkılacak... Şimdi bu okulların yıkılma nedeni olarak, dayanıksız olması gösteriliyor. Bu okulları denetleyenler de milli eğitimdeki teknik öğretmenler. Düşünün bu alanda uzmanlaşmış denetimciler değil, teknik öğretmenler denetliyor okulları. Peki, öyle bile olsa okullara verilen yıkım kararının asıl gerekçesi, okulların dayanıksız olmaları mı? Bakın, iyi bakın, o okulların bulunduğu alanlar ciddi rant alanları. Bir de bu açıdan bakmak lazım” ifadelerini kullanmıştı.

 

Yıkılmasına "Rant için" denilerek karşı çıkılan okulun ilk kepçede yerle bir olması üzerine birçok veli "Ya bu karşı çıkanların aklına uyup da okul yönetimi eğitime devam etse ve o sırada bu bina yıkılsaydı ne olacaktı? İyi ki bu kafadaki kişilerin aklına uyulmamış" yorumlarında bulundular. (EH)HABER VİDEOSU
Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Nasılsınız?


YUKARI YUKARI