Bugun...


Siyah Kırmızı

facebook-paylas
Başkanın performansı.. Yola inanmışlarla çıkılır ikna edilmişlerle değil!
Tarih: 20-07-2019 17:59:00 Güncelleme: 20-07-2019 18:01:00


Başkanın canlı yayın performansını beğenmedim. Şehirdeki heyecansızlıktan, katılım eksikliğinden bahsettiler. Oysa ben kendilerinde bir heyecan eksikliği sezdim. Mustafa Bey başkandan daha hakimdi konulara. Osman Bey’in tarzı böyle belki, kendisini iyi tanımıyoruz henüz. Yani biz taraftar.

 

Taraftar maçına göre futbolculara, zor hallerden nasıl çıktığı ve transferlere göre başkana ve yönetime not verir.

 

Ancak taraftarın aldığı pozisyon görecelidir, zira her taraftarın yorum farkı vardır. Şimdi bu oyun taraftarsız tatsız tuzsuz bir şey olduğuna göre, hatta gereksiz bile sayılabilir, taraftarın bilgilendirilmesi çok önemlidir.

 

Efendim sosyal medya var, internet sitesi var, kulüp binası var, gazeteler var, ve fakat hiç biri Osman Bey’in ağzından inanılarak söylenmiş bir sözden etkili değil kanımca.

 

Başkan birkaç kez tekrarladı, tutamayacağımız sözler vermiyoruz, konuşmuyoruz diye. Mustafa Bey de teyit etti bu söylemi. Yönetimin iyi niyetli ve samimi yaklaşımları takdire şayan ama mevcut durumu iyileştiremeyeceği açık, zaten detay verilmeyen projelerden sözedildi. Büyükşehir ile görüşülecek, stadın kullanım hakkı için girişimler vs. Kulübün devamlı gelir sağlayan bir menkul ya da gayrimenkulü olmadığı belirtildi.

 

Evet artık kimseden minnet beklemeden yola devam etmenin çarelerine bakalım en kısa sürede. Kendi kendimize yeter olalım.

 

Bardağın dolu tarafı Osman Bey’in şartlar değişse de yönetim devamlılığından yana olduğu, kamp programının  yapılabilmesi, kadronun geçen seneden fazla değişmeden başlayabileceğimiz ve bizim çocukların geçen seneki tecrübesizliklerini gidermiş olması, artık Türk Siyasi hayatındaki gibi kulüp yönetiminde dinazorların devrinin kapanmış olması. 

 

Tabi -6 kötü oldu. İlk beş haftada artıya geçemezsek gidişatın rengi de değişir.

 

Sportif açıdan, futbol ekonomisi ya da sektörünün güncel geçerliliklerine cevap veremedik. Yeni transfer yok, şöyle ses getirecek rakiplere amanın dedirtecek, medyaya malzeme olacak.

 

Ancak; büyük İstanbul kulüplerinin milyarlık borçlara rağmen kendilerini dev aynasında görmek için birbirlerinden aşırdıkları topçular ve pazarlıklar sonucu aldıklarıyla süper ligin tepesi için kapışmaları da komik geliyor bana.

 

Saygı duyulan futbol oynamadan bu kadar prim yapmaları da mevcut çıkar koşullarının işlevi işte.

 

Nereye bağlayacağım, saygı duyulan mücadele geçen sene bizim çocukların uğraşıydı, taraftarın geçen seneki vefalı, babacan tavrıydı.

 

Düşmeyelim dedik, düşmedik, playoff olabilir dedik, birkaç maç sonucu vazgeçtik.

 

Şimdi geçen seneyi hatırlayınca, iyice… bu seneki heyecansızlığı anlamakta güçlük çekiyorum.


Biz taraftarız; sahiplendiğimizi durumuna göre tutup bırakmayız. Ben kombinemi aldım, Es-Es in kavgasında taraf olacağım, taraftar olacağım. (para da değil, 5-10 paket sigara-zıkkım parası…) Transfer yapılmadı, eksi puan geldi, rakipler güçlü vs diyen zaten ben taraftarıyım demesin. Gitsin çekirdek çitlesin, süper lig geyikleri dinlesin. Sahaya ruhunu taraftar verir. Sen tribünde olmazsan Eskişehirspor için yardımcı olamazsın. Takımını ruhsuz bırakma. Es-Es Eskişehir’in ve taraftarınındır.


Bizim taraftarlık kültürümüz İngiltere Championship gibi olmalı. Her yaştan taraftar sahayı doldurmalı.


Bu sene Akhisar var, Bursa Var… Daha renkli, daha zevkli maçlar olacak.


Borç ve para mevzularında yönetime talip olurken beyan ettikleri üzere yöneticiler düşünüyordur.


Bunlar taraftarın maça gitmesinde pazarlık malzemesi oluyorsa zaten taraftarlıktan söz edilemez.


Taraftarım diyen vazifesini yapmalı. Eskişehirspor para ile var olmadı ve var kalmadı… taraftarı ile vücut buldu her zaman… yönetici ve başkanları ile değil.
Başka bir şehirde Eskişehirspor desen birine aklına ilk taraftar gelir. Sonra Fethi’ler , Sinan’lar Ediz’ler… Başkanlar veya yöneticiler değil. 


‘’ Yola inanmışlar ile çıkılır… ikna edilmişlerle değil…’

 

Eyvallah…Bu yazı 1752 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Nasılsınız?


YUKARI