Bugun...


SEZAİ ŞEN

facebook-paylas
Tüm varlığını içkiye ve heykele armağan eden bu zihniyet en büyük tehlikedir!
Tarih: 14-11-2020 15:12:00 Güncelleme: 14-11-2020 15:25:00


Bu şehrin en önemli sorunu herhalde CHP zihniyetinin istilasına, işgaline uğramış olmasıdır. Aslında tanıdığımız, sevdiğimiz çok sayıda ne dediğini ne yaptığını bilen, nelerin yapılmaması gerektiğini, nelerin yanlış olduğunu idrak edebilen, çok düzgün, çok kibar CHP'li kardeşlerimiz de var. CHP zihniyeti deyince kast ettiklerimiz kesinlikle bu güzel insanlar değil; CHP'nin, Atatürk'ün, birtakım değerlerin ardına saklanıp ülkeye, şehre, insanlarımıza zarar vermek için gece gündüz ne yapacaklarını ne edeceklerini şaşıran, halka tepeden bakan, kendilerini herkesin üstünde gören birtakım şaşkınları kast ediyoruz burada biz!

 

ATATÜRK'Ü MUHTEMEL HEDEFLERİNE ULAŞMAK İÇİN SADECE MAKSE OLARAK KULLANIYORLAR!

 

Atatürk'un kurduğu parti deyip saygı duyulmasını isterler ancak Atatürk ile hiçbir problemi olmayan geniş toplum kesimlerinin karşısına Atatürk'ün adını kullanarak öyle yanlış işlerle, öyle yanlış tavırlarla, öyle yanlış uygulamalar ve yaşam biçimleriyle çıkarlar ki insanların kimisi onlar yüzünden Atatürk'ten soğur! Dahası, Gezi Olaylarında olduğu gibi, Atatürk'ün kurduğu cumhuriyeti bölüp parçalamak isteyenlerle, Atatürk'ün heykellerini, Türk bayrağını yakanlarla üç dakikada kanka olup, iş birliği bile yaparlar!

 

Her ne kadar lafa gelince din ile dindar ile bir problemleri olmadığını söylerler ancak iktidarı ele geçirdiklerinde dindarlara yapmadıklarını bırakmazlar, belediyeleri ellerine geçirdikleri zaman da şehri heykele ve alkole boğarlar ilk fırsatta!

 

Başkalarını yandaşlarına kıyak geçmekle suçlarlar sürekli, çünkü yandaşa kıyak geçmede, halka gitmesi gereken kaynakları yandaşa harcama konusunda hiç kimse onların eline dezenfektan dökemez! (Deyimi günün anlam ve önemine uygun olarak güncellediğimizi farz edin lütfen!) Bu açıklarını kapatmak için de hep başkalarını yandaşa yedirmekle, kayırmakla suçlarlar ki herkes onları sanki böyle bir şeyi hiç yapmayan birileri sansın!

 

ESKİŞEHİR'İN DAHA FAZLA BELAYA, DAHA FAZLA İÇKİLİ MEKAN İHTİYACI YOK!

 

Eskişehir'de Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt belediye meclisinde CHP'li üyelerin oylarıyla, şehrimizde yeteri kadar bela katma değeri sağlayan Barlar Sokağı yokmuş gibi, sanki Eskişehir'in çok daha fazla belaya, içkili mekanlara ihtiyaçları varmış gibi, tam 92 mekana daha (Barlar Sokağında 50 işletme var) içki ruhsatı vermek için, bazı sokakları, caddeleri içkili yerler bölgesine kattı. Bunu yaparken de "Bu konuda talep var, vatandaşın talebini karşılamayalım mı?" babında bir savunma yaptı. "Vatandaş" diyerek tanımladıkları içkili mekan işleterek para kazanmayı düşünen kişiler; yoksa içkili yerler kapsamına sokulan yerlerdeki insanlar, hatta tüm şehir bu işe karşı!

 

Eskişehir'de hali hazırda 166 adet içkili mekan var. Ancak sadece Barlar Sokağı ile ilgili veriler bile alkollü mekanların tüm kötülükleri nasıl çağırdığını, tüm kötülüklere nasıl sebep olduğunu açıkça göstermeye yeterli.

 

50 işletmenin bulunduğu ve çevre şehirlerden de meyli olanların adeta aktığı Barlar Sokağında 3 yılda 6 kişi öldürüldü, 959 kişi yaralandı, 61 kadına cinsel tacizde bulunuldu. Barlar Sokağından farklı nedenlerden dolayı 16 bin 971 kez şikayetçi olundu.

 

HALKIN HUZURUNU KAÇIRMA PAHASINA KİMLERE RANT SAĞLAYACAKSINIZ?

 

Şimdi lafa gelince halkçı kesilen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, bu kadar çok problem üreten, bu kadar çok şikayet edilen başka mekanları da Eskişehir'de kendi bölgesine eklemek için, halkın kendisine hizmet etmek için verdiği yetkiyi, keyfince kullanıyor. Başta içkili yerler ilan edilen sokak ve caddede yaşayanlar olmak üzere tüm Eskişehir'in huzurunu kaçıracak bu alanlarda kimlerin kimler üzerinden içkili mekan açıp rant sağlayacağını elbette bizler bilemiyoruz. Ancak her şeyini alkole ve heykele armağan etmiş, feda etmiş bu zihniyetin temsilcileri bunun da hesabını iyiden iyiye yapmışlardır.

 

Kazım Kurt, Tepebaşı ilçe sınırları içinde bulunan Barlar Sokağını kendi zihniyetine, düşüncesine göre çok ideal bir yer olarak görüyor, hep böyle bir yer kurmanın hayalini yaşıyor ve bu düşüncesini gerçekleştirmek için uğraşıyor olabilir. Ancak Eskişehir halkı bu şekilde mekanların daha fazla şehrin huzurunu kaçırmasına karşı.

 

MUAMMER KARAMAN ÖNDERLİĞİNDE ETKİLİ BİR EYLEM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Alkol kullandığını bildiğimiz birçok sağduyulu insan da bu işe karşı. Muammer Karaman (Memur Sen -Eğitim Bir Sen) önderliğinde bir araya gelen sivil toplum örgütleri, dün 23 içkili mekan açılması için içkili yerler bölgesi ilen edilen Kayıhan Sokak'ta bir araya geldi. Eskişehir halkı büyük bir öfkeyle "Sokağımda meyhane istemiyorum" diye haykırdı. Umarım sözde halkçı Başkan Kazım Kurt halkın bu öfkesini yabana atmaya, halka karşı kabadayılık yapmaya, elindeki Meclis gücünü hoyratça kullanmaya daha fazla kalkışmaz. Umarız halkın talebini yerine getirir ve bu yanlış karardan bir an önce vazgeçerler!

 

Biz umarız diyoruz ama bir adım dahi geriye çekilmezler, halkın buna karşı çıkmasını umursamazlar. CHP bu ülkede halka rağmen iktidarını sürdürüp, her istediğini halka zorla kabul ettiren bir iktidarın da adıdır. Zira onlara göre halk cahildir, bir şey bilmez; kendileri her şeyin en iyisini bildikleri için halkı umarsamayıp zorla yaptırırlar! Bu yüzden halka sürekli tepeden bakarlar. Halka karşı olan sevgileri seçimlerde oy almak için ağızlarda bazı ifadelerin sakız haline getirilmesinden ibarettir.

 

AK PARTİ, MHP VE BBP AYAKTA... DİĞER SİYASİ PARTİLER NEREDE?

 

MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Odunpazarı Belediyesinin aldığı karara tepki gösterirken kullandığı ilgniç bir cümle var: ". Bu kararı alanlar; bir dönem Marksist-Leninist ideolojiyle mahvettikleri gençleri, bu gün uyuşturucu ve alkole bulaştırarak mahvettiklerini düşünemeyecek zavallılıktadır." MHP İl Başkan Yardımcısı Hakan Topcu da yaptığı bir yazılı açıklama ile Eskişehir halkının şiddetle karşı çıktığı bu yanlış karardan dönülmesini istedi.

 

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Şaban Bozbal, Muammer Karaman'ın en başından beri altını özellikle çizdiği bir hususa dikkat çekmişti açıklamasında: Bu yerler ya okullara, ya ibadet yerlerine ya tarihi mekanlara ya da zaten benzer yerlere yakın ya da zaten insanların hali hazırda uzun zamandır huzur içinde yaşadığı yerler. Bu apartmanların altına ya da herhangi bir katına içkili mekan açarak, o bölgede huzuru kaçırmanın ve gençleri alkol tehlikesi ile yüzyüze bırakmanın savunulacak bir tarafı yok.

 

AK PARTİ DİK DURDU, SAADET, GELECEK VE DEVA BU İŞE NE DİYOR?

 

AK Parti, bu konuda en başından beri en sağlam duran siyasi partilerimizden birisi. Kayıhan Sokak'ta gerçekleştirilen eyleme de başta AK Parti İl Başkanı Avukat Zihni Çalışkan, Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu olmak üzere oldukça geniş bir katılımla destek verdiler. Hakeza bu konuda kamuoyunun bilinçlenmesi için AK Parti İl Medya Tanıtım Başkanlığının önemli çalışmaları oldu.

 

Diğer siyasi partiler de muhtemeldir ki içten içe bu kadar yerin bir anda içkili mekan yapılmasından, Eskişehir'deki içkili mekan sayısının rakam olarak yarısı kadar daha arttırılmasından ve şehre yayılmasından rahatsızlar. Ancak CHP ile ittifak ettikleri için ses çıkarmıyor olabilirler. İnsanlar Saadet Partisi başta olmak üzere İYİ Parti'nin, yeni kurulan DEVA ve Gelecek Partisi'nin ne düşündüklerini, bu yanlış karara tepki verip vermediklerini merak ediyorlar.

 

Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) bu yanlış kararın iptal edilmesi için konuyu mahkemeye taşıdı. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Eskişehir Şubesi bu konuda toplumu bilinçlendiren sosyal medya paylaşımları yaptı.

 

Peki CHP halkın çok büyük kesiminin karşı çıktığı böyle olumsuz işleri nasıl gerçekleştirme cesareti buluyor ve sonradan bu yanlış işleri halka kabul ettirip bir de bu yüzden muhafazakar kesimlerden, dindarlardan bile oy almayı başarıyor?

 

CHP MEDYASI NEREDEYSE OLAYI GÖRMEZDEN GELDİ!

 

Elbette Eskişehir'de medyanın büyük bölümünün CHP'nin elinde olması en önemli etken. Bugünkü gazetelere bakın, halkın bu kadar büyük bir tepki gösterdiği olayı görmemek için nasıl da üç maymunu oynamışlar. Vermişler bu önemli haberi ama ya çok küçük girmişler ya da eylemi verirken sosyal mesafe kuralına uyulmadığını öne çıkarmışlar! Sanki içkili mekanlarda sosyal mesafeye uyuluyor; biz her gün bir şekilde önlerinden, yanlarından geçiyoruz. Yolumuzun üstündeler; sosyal mesafeye uymadıklarını görüyoruz. Ama onların sosyal mesafeye uymadıklarına yönelik haberleri ya da yorumları malum medyada göremiyoruz!

 

Bugün Şehir Gazetesi ve 2Eylül Gazetesi haricinde gidin bakın bakalım bu önemli gelişmeyi, bu büyük halk tepkisini kaç gazete birinci sayfasından hatırı sayılır şekilde büyük girmiş!

 

CHP'yi ele geçirenler, CHP'yi ve Atatürk'ü, yeri gelince laikliği kullanarak milletin değerleri aleyhine çalışmaya devam ediyorlar. Bu kişilerle mücadele edip Atatürk'ün partisini olması gereken çizgiye getirmek derdinde olanlar ellerini çabuk tutsunlar; yoksa CHP'yi ele geçiren ve bu ülkeye her türlü kötülüğü oradan yapmaya çalışanlar memlekette ve şehirde bize ait herhangi bir değer bırakmayacaklar!Bu yazı 2311 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Alanyaspor 4 3 0 1 11 1 10 +10
2 Fenerbahçe 4 2 0 2 4 2 8 +2
3 Fatih Karagümrük 4 2 1 1 8 4 7 +4
4 Galatasaray 4 2 1 1 5 2 7 +3
5 BB Erzurumspor 4 2 1 1 6 4 7 +2
6 Antalyaspor 4 2 1 1 4 2 7 +2
7 Hatayspor 4 2 1 1 3 6 7 -3
8 Göztepe 4 1 0 3 8 4 6 +4
9 Kasımpaşa 4 2 2 0 3 2 6 +1
10 Kayserispor 4 2 2 0 3 5 6 -2
11 Konyaspor 3 1 0 2 4 1 5 +3
12 Trabzonspor 4 1 1 2 5 5 5 0
13 Sivasspor 3 1 1 1 2 3 4 -1
14 Gençlerbirliği 3 1 1 1 1 2 4 -1
15 Beşiktaş 4 1 2 1 5 7 4 -2
16 Yeni Malatyaspor 4 1 2 1 3 7 4 -4
17 Gaziantep FK 4 0 1 3 6 8 3 -2
18 Çaykur Rizespor 4 0 2 2 2 5 2 -3
19 Denizlispor 4 0 2 2 1 6 2 -5
20 MKE Ankaragücü 3 0 2 1 1 3 1 -2
21 Başakşehir FK 4 0 3 1 0 6 1 -6
Takım O G M B A Y P AV
1 İstanbulspor 4 3 1 0 7 4 9 +3
2 Altınordu 4 3 1 0 6 3 9 +3
3 Tuzlaspor 4 2 0 2 9 5 8 +4
4 Adana Demirspor 4 2 0 2 7 3 8 +4
5 Samsunspor 4 2 0 2 6 2 8 +4
6 Altay 4 2 1 1 8 2 7 +6
7 Ankara Keçiörengücü 4 2 1 1 3 1 7 +2
8 Giresunspor 4 2 1 1 6 6 7 0
9 Adanaspor 4 1 0 3 1 0 6 +1
10 Balıkesirspor 4 2 2 0 5 5 6 0
11 Akhisarspor 4 1 2 1 2 2 4 0
12 Bursaspor 4 1 2 1 7 8 4 -1
13 Bandırmaspor 4 1 2 1 5 6 4 -1
14 Ümraniyespor 4 1 2 1 4 8 4 -4
15 Ankaraspor 4 1 3 0 2 7 3 -5
16 Eskişehirspor 4 0 2 2 1 8 2 -7
17 Boluspor 4 0 3 1 3 6 1 -3
18 Menemenspor 4 0 3 1 4 10 1 -6
Takım O G M B A Y P AV
1 Turgutluspor 4 4 0 0 5 1 12 +4
2 Karacabey Belediyespor 4 3 0 1 7 1 10 +6
3 Serik Belediyespor 4 2 0 2 7 2 8 +5
4 Etimesgut Belediyespor 3 2 0 1 4 1 7 +3
5 Eyüpspor 4 2 1 1 7 5 7 +2
6 Kırklarelispor 4 1 0 3 5 1 6 +4
7 Sakaryaspor 4 1 0 3 3 2 6 +1
8 Kırşehir Belediyespor 3 2 1 0 2 1 6 +1
9 Mamak FK 4 1 1 2 5 3 5 +2
10 Tarsus İdman Yurdu 4 1 1 2 5 6 5 -1
11 Van Spor 4 1 1 2 2 3 5 -1
12 Elazığspor 3 1 1 1 4 3 4 +1
13 Bodrumspor 4 1 3 0 5 6 3 -1
14 Pendikspor 4 1 3 0 5 6 3 -1
15 Bayburt Özel İdare Spor 2 1 1 0 3 4 3 -1
16 1922 Konyaspor 4 1 3 0 2 3 3 -1
17 Pazarspor 4 1 3 0 4 11 3 -7
18 Sivas Belediyespor 3 0 1 2 1 2 2 -1
19 Kastamonuspor 4 0 2 2 3 7 2 -4
20 Kardemir Karabükspor 4 0 4 0 1 12 0 -11
Takım O G M B A Y P AV
1 Diyarbekirspor 4 3 1 0 6 2 9 +4
2 Fatsa Belediyespor 4 3 1 0 6 3 9 +3
3 1928 Bucaspor 4 3 1 0 6 3 9 +3
4 Çankaya FK 4 3 1 0 7 5 9 +2
5 Arnavutköy Belediye 4 2 0 2 5 3 8 +2
6 Belediye Derincespor 4 2 1 1 5 3 7 +2
7 Ofspor 4 2 1 1 6 5 7 +1
8 Kızılcabölükspor 4 2 2 0 6 5 6 +1
9 Edirnespor 4 2 2 0 6 7 6 -1
10 Artvin Hopaspor 4 2 2 0 4 5 6 -1
11 Yeşilyurt Belediyespor 4 1 2 1 5 4 4 +1
12 Payasspor 4 1 2 1 3 5 4 -2
13 Nevşehir Belediyespor 4 1 3 0 4 7 3 -3
14 1877 Alemdağspor 4 0 2 2 2 7 2 -5
15 Manisaspor 4 0 3 1 2 5 1 -3
16 Kemerspor 2003 4 0 3 1 3 7 1 -4
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 17/10/2020 Çaykur Rizespor vs MKE Ankaragücü
 17/10/2020 Kayserispor vs Sivasspor
 17/10/2020 Konyaspor vs Yeni Malatyaspor
 17/10/2020 Trabzonspor vs Başakşehir FK
 18/10/2020 Hatayspor vs BB Erzurumspor
 18/10/2020 Antalyaspor vs Gaziantep FK
 18/10/2020 Fatih Karagümrük vs Kasımpaşa
 18/10/2020 Göztepe vs Fenerbahçe
 19/10/2020 Galatasaray vs Alanyaspor
 19/10/2020 Gençlerbirliği vs Denizlispor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 17/10/2020 Bandırmaspor vs Eskişehirspor
 17/10/2020 Samsunspor vs İstanbulspor
 17/10/2020 Ümraniyespor vs Ankara Keçiörengücü
 17/10/2020 Adanaspor vs Altınordu
 17/10/2020 Altay vs Adana Demirspor
 18/10/2020 Ankaraspor vs Giresunspor
 18/10/2020 Boluspor vs Tuzlaspor
 18/10/2020 Bursaspor vs Balıkesirspor
 19/10/2020 Akhisarspor vs Menemenspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 14/10/2020 Pazarspor vs Sivas Belediyespor
 14/10/2020 Van Spor vs Sakaryaspor
 14/10/2020 Etimesgut Belediyespor vs Elazığspor
 14/10/2020 Kardemir Karabükspor vs Serik Belediyespor
 14/10/2020 Kastamonuspor vs Pendikspor
 14/10/2020 Tarsus İdman Yurdu vs Bodrumspor
 14/10/2020 1922 Konyaspor vs Mamak FK
 14/10/2020 Eyüpspor vs Kırşehir Belediyespor
 14/10/2020 Kırklarelispor vs Karacabey Belediyespor
 14/10/2020 Turgutluspor vs Bayburt Özel İdare Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 17/10/2020 Fatsa Belediyespor vs Payasspor
 17/10/2020 1928 Bucaspor vs Manisaspor
 18/10/2020 Artvin Hopaspor vs Belediye Derincespor
 18/10/2020 Çankaya FK vs Edirnespor
 18/10/2020 Yeşilyurt Belediyespor vs Kemerspor 2003
 18/10/2020 Nevşehir Belediyespor vs Diyarbekirspor
 18/10/2020 Kızılcabölükspor vs Ofspor
 18/10/2020 1877 Alemdağspor vs Arnavutköy Belediye

Nasılsınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI