Bugun...


Ömer Cenk Köse

facebook-paylas
Ruhumuza işleyen sevda!
Tarih: 10-01-2018 14:38:00 Güncelleme: 10-01-2018 14:39:00


Eskişehir ayazında o beton tribünlerde, o dondurucu soğukta ellerimiz ayaklarımız titrerken, bedenimize, ruhumuza işledi bu büyük sevda. 

 

Okula giderken annemizden-babamızdan aldığımız simit paralarını akşama kadar aç kalıp Eskişehirspor’un 3. Ligde oynadığı maçlarına girebilmek için biriktirirken ve harcarken işledi bu sevda!

 

Maça girecek durumumuz olmadığında Atatürk Meslek Lisesinin çatısından, ağaç tepelerinden, stat duvarlarında bulduğumuz ve belki ancak 1 santimetre olan aralıklardan maçı izlerken işledi bu sevda!

 

Takımın antrenmanlarını izlemek için her Perşembe öğleden sonra okuldan kaçıp Atatürk Stadyumuna nefes nefese koşarken işledi.

 

Gece yarılarına kadar stadyumda afiş hazırlarken, saati bile unutup gecenin ayazında stadyumda mahsur kaldığımızda afişlere sarılıp uyuduğumuzda işledi.

 

İlkokulda öğretmenlerimizin daha okuma yazmayı öğretmeden Eskişehirspor’u anlatmasıyla işledi bu sevda!

 

Gittiğim her yerde “Hangi takımı tutuyorsun?” diye sorulduğunda büyük bir gururla “Eskişehirsporluyum” dediğimizde “Nasıl yani, başka takım tutmuyor musun?” sorusuna “Hayır, benim için yalnızca Eskişehirspor var” cevabını yapıştırdığımızda işledi.

 

Yazmak da anlatmak da bu sevgiyi tarif etmeye yetmez, hepsi yetersiz kalır. Takım kötüymüş, küme düşecekmiş, kulüp şöyle ekonomik sıkıntı içindeymiş, yok şöyleymiş, yok böyleymiş…

 

Bu tür söylemler ve sıkıntılar, baş ağrıtan ve can sıkın gelişmeler asla bir Eskişehirsporluyu sevdasından alıkoyamaz, aksine o sevdayı daha da güçlendirir.

 

Biz yine stadyumumuzdan hep bir ağızdan daha da güçlü bir şekilde “Alayına, inadına, ölümüne Eskişehir!” demeye devam edeceğiz. Yaşasın Eskişehirspor!Bu yazı 3719 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Nasılsınız?


YUKARI