Bugun...


Ömer Cenk Köse

facebook-paylas
Herkesin hayran olduğu taraftar kitlesi!
Tarih: 12-01-2018 13:58:00 Güncelleme: 12-01-2018 14:00:00


Bugün 1. Ligde dahi 15 bin kişi önünde futbol oynama fırsatı bulan, ceza aldığımız maçlar hariç boş tribünlere asla maç oynamamış ve oynamayan, siyah-kırmızı renklere sahip Anadolu Yıldızı Kırmızı Şimşekler olarak dbilinen takımımızın vefakâr taraftarları!

 

Anadolu’nun en centilmen taraftarıdır bu taraftar. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray gibi parasal gücü ve medya desteği çok büyük takımlara (ki bunlara Bizans takımları yakıştırması da yapılır bu şehirde) karşı Anadolu’nun birliğini ve gücünü bu taraftar seslendirir.

 

Takımı deplasmanda oynarken, her türlü fedakârlıkta bulunarak rakip takımın tribünlerinde kendini gösteren ve Türkiye’de deplasman tribünü olgusunu getiren kitlenin de adıdır Eskişehirspor taraftarı!

 

Milatları 1965’te başlayan bu şanlı taraftar, takımları en üst lige çıktığında o zamanların kıt imkânları içinde bile deplasman maçlarına en az 5 bin kişiyle gitmiş, kamyon kasalarında ya da tren vagonlarında saatlerini harcamış, hastalanma pahasına takımını yalnız bırakmamış ve her zaman “Es-Es nerede biz oradayız” demiştir.

 

Kimi başka takım taraftarları arasında da benzer cefakârlıkları fedakârlıkları görmekle beraber, Eskişehirspor taraftarında tüm bunlar artık kurumsallaşmış ve sıradanlaşmıştır. Bu yüzden hemen her gün bir başka takımın başkanı, ünlü spor yorumcuları bu taraftarı nasıl öveceğini, daha doğrusu bu taraftarın hakkını nasıl vereceğini şaşırmaktadırlar.

 

Bize artık sıradan gelen kimi olgular, başka takımların taraftarı, başkanları ve spor yorumcuları tarafından inanılmaz bulunmaktadır.

 

Eskişehirspor sadece oynadığı futbolla değil bu büyük taraftarı ile Anadolu Efsanesi olmuştur. Futbolda zaman zaman talihsizlikler ve kötü zamanlar yaşamıştır ama taraftarının bu muazzam desteği hiçbir zaman eksilmemiş ve kaybolmamıştır.

 

Eskişehirspor taraftarını övmek için insanların söz bulamaması işte bu nedenledir. İnsanların Eskişehirspor taraftarına hayran olmaları işte bu sebepledir.

 

Var ol, büyük Eskişehirspor taraftarı. Sen bu ülkenin en güzel rengi, en hoş desenisin!Bu yazı 3096 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Nasılsınız?


YUKARI