Bugun...


Ömer Cenk Köse

facebook-paylas
Erkan Zengin gitti, sıkıntı bitti mi?
Tarih: 23-01-2018 08:08:00 Güncelleme: 23-01-2018 08:09:00


Eskişehirspor’umuzda yaşanan bazı gelişmeler taraftarı gerdi. Şu anda da bir gerginlik var, bir stres var.

 

Evimizde hafta sonu oynadığımız İstanbulspor maçı öncesinde tüm futbolcuların alacaklarının ödendiği söyleniyordu. Bizler de, taraftar da öyle biliyordu. (Sonradan Hürriyet Gücer’in alacak nedeniyle maç öncesi ayrıldığı ileri sürüldü) Bu yüzden hepimizin beklentisi İstanbulspor maçını zor da olsa kazanıp sezonun ikinci yarısına 3 puan mutluluğuyla, coşkusuyla başlamaktı. Futbolcuların para sorunu da çözüldüğüne, Antalya kampı da iyi geçtiğine göre o 3 puanı almak pek de zor olmayacaktı.

 

Ne yazık ki İstanbulspor maçında hiç ummadığımız kadar kötü bir oyun oynadık ve hak ederek mağlup olduk. Kaleci Kayacan üstün bir performans göstermeseydi kim bilir maç hangi skorla aleyhimize bitiverecekti. İstanbulspor’un bizim sahamızda bize futbol dersi vermesi, mücadelenin nasıl yapılması gerektiğini göstermesi, bizi bir nevi küçük düşürmesi kabullenebilir bir şey değildi.

 

Taraftar maçtan sonra futbolculara tepki gösterdi. Haklıydılar da. Çünkü taraftarın gözünde artık kulüpte sorun kalmamıştı.

 

YÖNETİM ANCA İKNA OLMUŞ!

 

Elbette yanılmışız, bir problem varmış. Öyle görünüyor ki o problem de kaptan Erkan Zengin’miş. Teknik Direktör Yücel İldiz de bu problemi biliyormuş ama bir türlü çözemiyormuş. Başkan ve yönetim yapılması gereken konusunda ikna olmuyormuş. İstanbulspor karşısında şehrimizi küçük düşüren bir oyunun ortaya konulması ve hayati 3 puanın rakibe verilmesi üzerine yönetim açısından da yapacak başka bir şey kalmamış.

 

Yücel İldiz daha önce de Erkan meselesini yönetimle konuşmuş. Erkan kaynaklı sıkıntıyı aktarmış. Ancak kimseyi ikna edememiş. Yönetimdekiler de yüksek maliyetine rağmen Erkan’ın abilik ettiğini ve bu nedenle de kalması gerektiğini savunmuşlar. İstanbulspor kalemizde o kadar çok net gol pozisyonu bulunca hepimizin gözü açıldı ve Erkan Zengin ile yolların ayrılmasına karar verildi.

 

Taraftar içinde Zengin’in gönderilişine kızan da var. Ama büyük bölüm iyi olduğunu düşünüyor. Ancak şurası da var: Erkan Zengin’in gönderilmesinden sonra da sahada arzu edilen futbol oynanamaz ve hedeflenen puanlar tutturulamazsa ne olacak?

 

 

Biz şimdi “Takımdaki esas problem Erkan Zengin’di” diye düşünmeye başlasak da bir süre sonra “Erkan Zengin gerçek problem değilmiş demek ki” diye düşünmeye de başlayabilir miyiz?

 

Bu saatten sonra top teknik direktörde.  Erzan Zengin ile yolların ayrılması talebi ondan geldiğine göre, sıkıntılarından birini daha aştı, eli rahatladı demektir!

 

Erkan Zengin iyi bir bedelle başka kulüplere satılabilir. Alıcısı çıkar mı bilemem ama kulübe yüksek maliyetli bir futbolcu giderken hiç değilse aldıklarının bir kısmını Eskişehirspor’a geri kazandıracak bir şekilde gidebilse. Bu yazı 5258 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Nasılsınız?


YUKARI