Bugun...


Ömer Cenk Köse

facebook-paylas
Erkan Zengin böyle mi ayrılmalıydı Eskişehir'den!
Tarih: 01-02-2018 15:14:00 Güncelleme: 01-02-2018 15:47:00


Biz Eskişehirspor taraftarıyız. Her şartta önce Eskişehirspor’umuzu düşünürüz. Erkan Zengin ile yaşanan ve tam bir hayal kırıklığı ile sonuçlanan süreçte de farklı bir duruş sergilemiyoruz, sergilemeyeceğiz.

 

Ancak bu olayı size kısaca özetleyip bazı düşüncelerimi de ifade etmek istiyorum.

 

MAÇTAN SONRA TARTIŞMA VE YOLLARIN AYRILMASI

 

Tel tel döküldüğümüz, bir türlü oyun kuramadığımız ve sonunda mağlup olduğumuz, büyük farkla mağlubiyetten kaleci Kayacan’ın müthiş performansı vesilesi ile kurtulduğumuz İstanbulspor maçından sonra Teknik Direktör Yücel İldiz, Erkan Zengin ve Sportif Direktör İzzet Erdoğan arasında bir tartışma yaşandı. Tartışma sonrasında Yücel İldiz istifa kararı aldı. Hoca’nın “Ya Erkan ya ben!” dediği öne sürüldü. Demek ki oldukça derin bir yara, oldukça derin bir sıkıntı vardı. Yoksa Yücel Hoca bu haddeye gelmez, böyle keskin konuşmazdı.

 

Bu gelişme üzerine Başkan Halil Ünal önce Teknik Direktör Yücel İldiz ile sonra da futbolcu Erkan Zengin ile görüştü. İldiz “Kararınızı verin; ya Erkan Zengin ya ben!” diyerek kestirip attı. İldiz’in kararlı olduğu görülünce Başkan Halil Ünal’ın ağzından Erkan Zengin’e yolların ayrıldığı tebliğ edildi. Futbolcu büyük bir şok yaşadı. Ama gereğini yerine getirmek için de harekete geçti.

 

BEKLETİLMESE İYİ OLURDU

 

Aytemiz Alanyaspor’a transferi gündeme geldi, daha başka takımların da istediği söylendi. Ancak transferi bir türlü gerçekleşmedi. Dün gece yarısı transfer için süre sona erdi.

 

Erkan Zengin’in dün gece sosyal paylaşım sitelerinden yaptığı açıklamalara göre; kendisi son gün akşam saatlerine kadar bekletildi. Bu yüzden o da Alanyaspor’u bekletti. Eskişehirspor Kulübü yönetimi herhalde “Alanyaspor zaten elde, biz başka kulüplerden daha iyi fiyat almaya bakalım” diye düşünerek böyle bir tavır sergiledi. Ancak futbolcuyu alacak başka kulüp çıkmadı. Alanyaspor’a transferi için de fazla bir zaman kalmadı. Herhalde Alanyaspor yönetimi de hangi maksatlarla bekletildiklerini anlamakta gecikmemişlerdir zaten!

 

Nihayetinde Erkan Zengin’in transferi olmadı ve futbolcu bu yüzden Eskişehirspor yönetimine çok ağır sayılabilecek sözler söyledi.

 

Haklı mı?

 

ESKİŞEHİRSPOR DA ERKAN İÇİN FEDAKÂRLIK YAPTI

 

Evet, Erkan Zengin kulübümüzde hatırı sayılır bir zaman oynadı. Katkıları olduğu inkâr edilemez. Ama bu kulüp de ona her zaman hak ettiğini verdi. Şu halde bile Süper Ligde birçok futbolcudan daha fazla para alıyordu Eskişehirspor’dan. Maliyeti çok yüksekti.

 

Diğer yandan takımda kimi zaman teknik direktör gibi davranmasından kimi zaman kulüp başkanı edalarında konuşmasından rahatsızlık vardı. Takım arkadaşları için yaptığı fedakârlıklar hep gazetelerin manşetlerini süsledi. Bu yönüyle hakkı ödenmez ama Eskişehirspor’un bu kadar büyük sıkıntılarla boğuştuğu bir dönemde onun için yaptıkları da öyle basit, sıradan şeyler değildi!

 

ERKAN ZENGİN İLE YOLLAR BÖYLE AYRILMAMALIYDI!

 

Hiç şüphesiz Erkan Zengin’in Eskişehirspor’dan vedası çok daha farklı olmalıydı, böyle olmamalıydı. Futbolcunun gönül kırgınlığı ile kulüpten ve şehirden ayrılması hoş olmadı. Dahası tüm bu olup bitenlerin, Erkan Zengin’i kulüp başkanı olduğu her dönemde Eskişehirspor kadrosuna bir şekilde katan Başkan Halil Ünal döneminde yaşanması!

 

Erkan Zengin’in birtakım sıkıntılar nedeni ile kulüpten ayrılmasının istemek belki doğru bir hareketti. Ancak, eğer futbolcunun iddiası doğruysa, transferi mümkün olmayacağı bir saate kadar bekletilmesi hiç şık bir davranış değil.

 

OPERASYONU SEZON ORTASINDA DEĞİL BAŞINDA YAPMALIYDILAR!

 

Umarım Erkan Zengin’in yaşadıkları diğer futbolcularımızı olumsuz etkilemez. Çünkü diğer futbolcular da “Erkan Zengin’e bunu yapıyorlarsa bize kim bilir ne yaparlar?” sorusunu zihninde ağırlamaya başlayabilirler.

 

Basit gibi görünen bir hadise umarız başımızı daha fazla ağrıtmaz.

 

Bu tür operasyonların (Erkan Zengin ve ekibine yönelik olan) sezon başında yapılması gerektiğine inanıyorum, sezon ortasında değil. Belki de bu yaraya o zaman tuz basılsaydı bugün halen şampiyonluk hayalleri kurabilecek durumda olabilirdik, bilemeyiz!

 

Erkan Zengin’e katkıları için teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Eskişehirspor’umuza da başarılar, şampiyonluklar, Süper Ligler diliyorum!Bu yazı 10895 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Nasılsınız?


YUKARI