Bugun...Lüks binanın 20.katına su var, kenar mahallede 4. kata su yok!


facebook-paylas
Güncelleme: 19-07-2021 13:16:59 Tarih: 19-07-2021 13:13

Lüks binanın 20.katına su var, kenar mahallede 4. kata su yok!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hakan Topçu, Kurban Bayramı öncesinde Eskişehir halkının bir bölümünün şebeke suyuna ulaşamadığına dikkat çekerek Büyükşehir Belediye yönetimine sert eleştirilerde bulundu.

 

Konuya ilişkin olarak yazılı bir açıklama yapan Topçu yaşanan sıkıntıyı şu ifadelerle dile getirerek tepki gösterdi:

 

"Son yıllarda özellikle yaz aylarında yaşanan şebeke suyu basınçları ile sıkıntının artık tahammül edilmez boyutlara ulaştığı vatandaşlarımız tarafından dile getirilmektedir. Şehrin belli bölgelerinde dört, beş katlı binaların üst katlarına bile gündüz saatlerinde yeterli miktarda su çıkmadığı dolayısıyla insanların en temel ihtiyaçlarını karşılayamadıkları şikayetleri dile getirilmektedir. Vatandaşlarımız yazın en sıcak günlerini yaşadığımız bu günlerde, makinelerini su basıncından dolayı gündüz çalıştıramamakta, temizlik ihtiyacın bile gerekli olan suyu kullanmak için gece saatlerini beklemektedirler. Pandemi dönemindeyiz temizlik her şeyin başında gelmektedir.

 

Sayın Genel Müdür Vekili Eski Genel Müdürlüğünün web sayfasını açtığınızda görev ve yetkiler bölümünün ilk maddesi “İçme, kullanma ve endüstri suyu ihtiyaçlarının her türlü yer altı ve yer üstü kaynaklarından sağlanması ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için; kaynaklardan abonelere ulaşıncaya kadar her türlü tesisin etüt ve projesini yapmak veya yaptırmak, bu projelere göre tesisleri kurmak veya kurdurmak, kurulu olanları devralıp işletmek ve bunların bakım ve onarımını yapmak, yaptırmak ve gerekli yenilemelere girişmek” olarak yazmaktadır.

 

"VATANDAŞLARIN YAŞADIĞI SORUN NEDEN ÇÖZÜLMEMEKTEDİR?"

 

Web sayfanıza girerek görev ve sorumluklarınızı bir daha göz atın isterseniz.

 

Sayın Genel Müdür Vekili Emek Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımız geçen yıldan bu tarafa defalarca 185 Eski ihbar hattınıza şikayet kaydında bulunduğu , yazı dilekçe ile yetkili birimlerinize bildirim yaptığı halde neden bu su basıncı ile ilgili sorun çözülmemektedir?

 

Müdürlük yetkililerinizin umursamaz tavrından dolayı vatandaşlarımızı Cimer ve Bakanlıklar üzerinden sorunlarını dile getirmeye kadar götüren bu vurdum duymazlık nedendir?

 

Lüks villalarınıza , özel imar izni ile yaptırılan 20 katlı 13 katlı lüks binalara sorunsuz su çıkarken şehrin kenar mahallerinde ki dört beş katlı binalarda yaşayan insanlar neden mağdur edilmektedir? 

 

Bu mağduriyetlerin çözülmemesinin altında büyükşehir belediye başkanlığı seçiminde sayın Büyükerşen’in aldığı oylara göre insanları sınıflandırıp hizmet götürme anlayışı mı vardır?

 

Nerede kalmıştır sosyal adalet anlayışı ? 

 

CHP li belediyecilik bulvarda oturana hizmeti sunup, şehrin diğer kesimlerini oyulmuş asfalt yollara, yağmur yağınca evlere garajlara su dolmasına neden olan alt yapıya mahkum bırakmak mıdır?

 

Hani Şehir Eskişehir’di ?"Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI