Bugun...


SPORTMEN

facebook-paylas
Eskişehirspor ve savaşçı ruh!
Tarih: 09-01-2019 18:49:00 Güncelleme: 09-01-2019 22:51:00


Ligin ilk yarısının genel bir değerlendirmesi ile başlayalım Es-Es için.

 

Biraz hatırlayalım, genelde unutmak üzere kurulu mutluluk inşası günümüzde. Zaman zaman hatırlanarak da yaşanabiliyor.

 

Bilinen sebeplerden lisansların çıkmaması sonucu ilk maçlarda gerekli kadro sayısı bile yoktu, alt yapıdan daha gençler ile takviye yapıldı. Birden düşündüğünden daha ciddi işler verilmiş çıraklar gibiydi çocuklar ilk maçlarda. Acemilikleri ve tecrübesizlikleri hemen anlaşılıyordu.

 

İlk yarı maçlarının tümünü seyretmiş olanlar teşhisi koymuştur. Tecrübesizlikten ayarsız agresiflik kart sorunları yaşattı ilk haftalar. Bireysel hatalardan en az 6-7 puan kaybımız oldu.

 

Tribünden gelen inançlı, kırgın, beklentisi yüksek, kızgın, sahada koşan formanın gerçek sahipleri taraftarın anlayışlı ve vazgeçmeyen, azalmayan desteği ile kendilerine güvenmeye başladı çocuklar, ayakları daha sağlam bastı yere. Ve mücadele kapasitesi ve azmi yükseldi. Teknik ekibin rolünü unutmayalım tabi.

 

Sonuçta puanlar çoğaldı, inanç sahada ve tribünde yerini buldu, Eskişehirspor ruhu stadı doldurdu. Tüm olumsuz şartlara rağmen sahada ve tribünde başlayan şehrin muhtelif kesimlerini içine alan bu azim rakipler, spor kamuoyu ve medyada karşılığını saygı ve sempati olarak buldu.

 

Şimdi kongre süreci var. Es-Es ‘in yolculuğunda bir şeyler belirlenecek. Tabi en iyisi olsun isteriz, ama gerçekçi de olmak lazım. Tablo iyimserliği törpülüyor ama yaşanan ilk yarı kötümserliğin de faydası olmadığını ispatladı. Ve yolculuk devam edecek. Sportif açıdan ikinci yarı deplasman puanı da alacağımız biraz istatistikle ilgilenenler için malum, müneccim olmaya gerek yok. Bu mücadele devam ettikçe karşılığını alacağız, bu gençler bu ligden düşmez.

 

Yaşanan tüm gelişmeler birlikteliğin, mücadelenin tadını hatırlattı bize. Türk futbolunda yüksek maliyetli transferlerin uzun bir süre erteleneceği bir döneme giriyoruz. Bu transferlerde ısrar edecek takım az, borçsuz takım yok gibi. Sanıyorum Başakşehir var, proje takımı. Altınordu’yu ayrı bir kategoride değerlendirmek lazım. Ekonomik ve yönetsel düzeltmemizi yapıp süper lige dair orta vadeli projeler yapılmalı. Seçilme hakkı ve şansı olan Eskişehirspor sevdalısı vizyoner yönetici adayları bekliyoruz.

 

Ana milli takım alt gruplarına çağrılmış altı oyuncumuz var. Tesadüf mü? Bu bir başarıdır ve bu başarıda tribündeki taraftardan, malzemecisine herkesin katkısı vardır. Transfer takibine alınan, teklifte bulunulan oyuncumuz var. Tesadüf mü? Alt yapının omurgası olacağı bir takım oluşturmalıyız, alt yapı için potansiyeli yüksek üç üniversite var. 1965 ruhlu gençlerimiz var.

 

Kamp süreci de başladı, Galatasaray maçında da mücadele vardı. Zaman bu gençlerin lehine işliyor.

 

Evimizde Giresun maçı ile başlayacağız, ayrılan oyuncuları oldu, hoca değiştirdiler vs… 11. sıradaki Adana ile aramızda sadece 3 puan var. Ligin başaltı takımları ile hep evimizde oynayacağız… deplasman da elimizden zor kurtulan yakın rakiplerimiz var, misafir edeceğimiz. Zevkli ve heyecanlı bir ikinci yarı bekliyor bizi.

 

Her şeye rağmen, ve kongre sonucu ne olursa olsun, geçmişin yönetim yanlışlarına rağmen, taraftarlar olarak, farklı düşüncelerimize rağmen takıma sahip çıkmak ve destek olmak zamanı devam ediyor. Vip kombine fiyatları sudan ucuz, henüz almamış olanlar, stada bekleriz, hem de ailecek. Tribünlerimizde bireysel ve anlık durumların dışında toplu küfür, hakaret yoktur. Vefanın ve taraftarlığın hakkı verilir. Tezahurat çeşitliliğin hakkı teslim edilir. Kışı yarıladık sayılır, baharda Es-Es’i seyretmek başkadır. Taraftarlık katkısının yanında ekonomik destek de çok önemli. İaşeler günlük, anlık temin edilir durumda. Gelecekte, mesela 2023’te bu takımın ne durumda olacağını etkileyebilirsiniz, kombinesi olmayanlar, maça gelmeyenler.

 

Velhasıl…

 

Eskişehir Eskişehirsporsuz, Eskişehirspor taraftarsız, taraftar Es-Es’siz olmaz.Bu yazı 353 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Halil Ünal yönetiminin açıkladığı borç miktarı (158 milyon 549 bin lira) inandırıcı geldi mi


YUKARI