Bugun...


SEZAİ ŞEN

facebook-paylas
En zorlu seçim mücadelelerinden birisi Eskişehir'de veriliyor!
Tarih: 13-03-2019 22:29:00 Güncelleme: 13-03-2019 22:29:00


31 Mart 2019 tarihinde Türkiye tarihinin en önemli yerel seçimlerinden birini gerçekleştirecek. Zira Türkiye’de 17 yıldan beri halkın oyları ile seçilerek iktidar olan partiyi ve onun liderini indirmek için içeride ve dışarıda son yıllarda açıkça iş birliği yapanlar, her türlü imkânı ve hileyi kullanarak, her türlü nifak tohumunu yayarak milleti kandırma, aldatma peşindeler.

 

SIRTINI TERÖRE DAYAYANLARLA BU SEFER İTTİFAKLARINI İNKÂR EDİYORLAR

 

Bugüne kadar hem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hem de daha 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen Başkanlık ve Milletvekilliği seçimlerinde ittifak yapanlar, yerel seçimler öncesinde aynı ittifakı olduğu gibi sürdürmekte, ancak CHP ve İYİ Parti, HDP ile ittifak yapmıyorlarmış gibi bir algı yaratmaya çalışarak Türk halkını kandırmaya çalışmakta, gözlerimizin içine baka baka yalan söylemektedirler. Gerçek şu ki; Türkiye’yi direkt olarak kendilerine bağlamak isteyen ABD ve şürekası ile hareket eden çevreler bu yerel seçimleri de bu meşum emelleri için bir fırsata dönüştürmek istemektedirler. Bu meşum hedefleri belli olduğu içindir ki Cumhur İttifakının yerel seçimlerde de sürdürülmesi yönünde karar alınmıştır.

 

Bugün itibariyle AK Parti, MHP ve BBP ülkenin hemen tamamında birlikte hareket etmektedirler.

 

Eskişehir’de yerel seçimler, özellikle iktidar partisi bakımından genel seçimlere göre çok zor geçmiştir. Ancak bir süreden beri sadece AK Parti ya da sadece MHP teşkilatları yoktur; artık bir ittifak söz konusudur. Ancak iktidar partisinin Eskişehir teşkilatlarının çalışmaları her zaman olduğu gibi devam etmiştir ve etmektedir. Şimdi MHP teşkilatları da ve bazı yerlerde BBP teşkilatları da bu çalışmalara tüm güçleri ile destek vermektedirler.

 

CHP’Lİ BELEDİYELER HER TÜRLÜ BASKIYI VE KAMU İMKANINI KENDİLERİ İÇİN KULLANIYOR!

 

Eskişehir’de bugüne kadar görülmeyen bir yerel iktidar baskısı ile seçimlere gidilmektedir. Cumhur İttifakı adaylarına yönelik olarak merkezdeki CHP’li belediyelerin uyguladığı açık alan reklam ambargosu kendini her şekilde ve her yerde göstermektedir. CHP’li Büyükşehir, Odunpazarı ve Tepebaşı belediye başkanları belediye (yani kamu) imkânlarını aylardan beri sadece kendi reklamlarına ayırmış durumdadırlar ve Cumhur İttifakı adaylarının özel şahısların binalarının dış yüzeylerine iliştirilen ilanlarını bile tehdit ile indirtmektedirler.  Yerel seçimlere giderken Eskişehir’de CHP faşizmi kendisini tüm gücüyle göstermektedir.

 

Diğer yandan Eskişehir’de medya da büyük oranda CHP’ye ve belediye başkanlarına yakın bir duruş sergilemektedir. Bu duruşun nedenleri tartışılabilir. Ancak CHP’yi kendi medyasını oluşturduğu ve desteklediği için suçlamak doğru bir yaklaşım da olamaz. Biz bu tespiti sadece Cumhur İttifakı adaylarının ve teşkilatlarının çalışmaları ile ilgili bir başka tespiti ortaya koymakta kullanmak için kullanacağız.

 

CUMHUR İTTİFAKI TEŞKİLATLARININ İŞİ BU ORTAMDA ÇOK DAHA ZOR

 

Evet, Eskişehir’de yerel iktidar CHP ve CHP’li belediye başkanları aylardan beri inanılmaz bir reklam ve algı çalışması yapıyorlar. Şehir halkına hizmet sunmak ya da proje pazarlamak için değil yine kendi şehirlerini pazarlayarak, yine aslında farkında olamadıkları kadar iyi bir şehirde yaşadıkları kandırmacasına sarılarak vatandaşı bir kez daha saltanatlarının devamına yetecek kadar oy vermek için yanıltmaya çalışıyorlar. Bu şartlarda Cumhur İttifakının adaylarının ve teşkilatlarının işi hiç de kolay değil.

 

AK Parti teşkilatları 24 Haziran seçimlerinden yaklaşık bir ay sonra değiştirildi. Yeni bir yönetim ile çalışmalara kalınan yerden devam edildi. Aday belirleme sürecinde birtakım sıkıntılar yaşandı. Bu yüzden bazı küslükler ortaya çıktı; o ona darıldı, o buna bozuldu, şu şundan dolayı şuna kırıldı…

 

AK Parti, 17 yıldan beri iktidar partisi. Bu yüzden birçok insanın halis ya da gizli niyetlerle görev almak istediği ve aldığı bir teşkilatı var. Parti teşkilatlarında görev alanların yüksek beklentileri olabiliyor, bu beklenti karşılanmadığı takdirde küslükler, kırgınlıklar ve kızgınlıklar yaşanabiliyor. Bir partinin iktidarda kaldığı süre uzadıkça teşkilatlarındaki sorunlar ve sıkıntılar da büyüyerek gelişiyor ve yayılıyor.

 

YENİLER VE SIKINTILAR HAD SAFHADA AMA GAYRETLER DE ÜST DÜZEYDE

 

İşte mevcut AK Parti teşkilatları hem iç hem de dış bu kadar tesire ve olumsuz duruma rağmen, 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde varını yoğunu ortaya koyuyor. Dahası Zihni Çalışkan başkanlığındaki yönetim, MHP ile ittifak ruhuna oldukça uygun çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Yaşanan bunca sıkıntıya, teşkilatların bazılarının henüz çok yeni olmasına rağmen her bir fert fedakârca çalışmalarda bulunuyor; gecesini gündüzüne katarak 31 Mart’ta en güzel sonucu almak için uğraş veriyorlar. Yapılan çalışmalarda elbette birtakım eksikler ve hatalar olabilir. Ancak görebildiğimiz kadarıyla niyet çok halis, gayret ise üst seviyede.

 

ZAMAN KİMİN GERÇEKTE NE OLDUĞUNU NET BİR ŞEKİLDE GÖRMEMİZİ SAĞLIYOR!

 

Dahası, geçmişte parti içinde ne yaşamış olursa olsun dava şuuruna gerçek anlamda ulaşmış birçok güzel yürek bugün Cumhur İttifakı adaylarının çalışmalarına tüm güçleriyle destek vermektedirler. Evet, arzu ettiğine ulaşamadığı için bozgunculuk yapan, moral ve motivasyonu bozan, hatta karşı tarafa bilerek ya da bilmeyerek çalışan bazılarının varlığına rağmen, yıllardan beri parti teşkilatlarında az ya da çok çalışmış birçok ismin parti çalışmalarına destek verdiklerine ve davayı Eskişehir’de yükseltmek için gece gündüz vatandaşa gerçekleri anlatma adına dil döktüklerine, zihin teri akıttıklarına şahit oluyoruz.

 

AK Parti iktidar partisi; bu yüzden an itibariyle Cumhur İttifakının Eskişehir adayları, özellikle de merkezdeki adayları çok sık bakan, bakan yardımcısı ya da Başkan danışmanlarını ağırlamak zorunda kalıyorlar. Her ne kadar bakan ve başkan danışmanlarının gelişleri de seçim çalışması kapsamında gerçekleşse de yarışa biraz gecikmeli olarak başlayan Cumhur İttifakı adayları ve Cumhur İttifakı üyesi partilerin teşkilatları için zor olan işlerin daha yoğunlaşmasına ve zorlaşmasına neden oluyor. Buna rağmen seçim çalışmaları sabah namazında başlıyor ve gece yarısından sonra ancak bitiyor; seçim çalışmaları bitmeden teşkilat mensupları fiziksel olarak bitmemek için inanılmaz bir gayret gösteriyorlar.

 

SADECE BİR BELEDİYE KAZANMAK YA DA KAYBETMEMEK GAYRETİ DEĞİL BU!

 

Seçimlerin son 15 gününe, son düzlüğüne girerken hem adayların hem teşkilat mensuplarının gayretleri daha bir üst düzeye ulaşacak. Artık gerçekten dava peşinde koşturanların, artık gerçekten bu ülkenin bekası için uğraşanların gayretlerini en üst düzeye çıkaracakları, adeta bir tarih yazacakları bir zaman dilimine giriyoruz.

 

Bu mücadele sadece bir belediye kazanma ya da kaybetmeme mücadelesi değildir. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Eskişehir ziyaretleri sırasında yaptıkları konuşmada belirttikleri gibi “Dağlardan temizlediğimiz teröristlerin belediyelere doldurulmasını önleme” mücadelesidir de. Eskişehir’de belediyeler ya bizzat kadrolar doldurularak ya da belediyedeki sendika değiştirilerek PKK yandaşları, sempatizanları ya da destekçileri kamu imkanlarını istedikleri gibi kullanır hale getirilmekte veya faydalandırılmaktadırlar. Tepebaşı ve Odunpazarı belediyelerinde olanlar hepimizin malumudur. Tepebaşı ve Odunpazarı belediye başkanlarının terör örgütüne sırtını yaslayan HDP’ye nasıl destek oldukları ya da destek çağrısında bulundukları gün gibi ortadadır.

 

SON DÜZLÜĞE GİRERKEN YANLARINDA YER ALMAK LAZIM

 

Evet, bu ülkede 31 Mart’ta sadece bir basit belediye seçimleri yapılmayacak. Sistemli ve kapsamlı bir şekilde Türkiye’ye diz çöktürmek isteyenler ve onlarla birlikte hareket edenlere karşı gerçek anlamda geniş kapsamlı bir karşılık verilecek. İşte bu mücadelenin farkında olan eski yeni ne kadar teşkilat mensubu varsa son 15 günde bu kutlu yolda üzerine düşeni hakkıyla yerine getirmek durumundadır. Hali hazırda sahada olanlar, gecesini gündüzüne katarak çalışanlar, gayret gösterenler gayretlerini katlamak zorundadırlar. Bu ülkenin nasıl bir cendereye sıkıştırılmak istendiğini henüz anlamamış olanlar olabilir. Ya da kendi şahsi menfaatleri, hırsı ve öfkesinden bu gerçekleri göremeyenler olabilir. Ancak yaşadığımız süreç tiyatro değil gerçektir; Türkiye Cumhuriyeti ya tam bağımsız olmak yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edecek ya da zilleti en büyük şeref ve kazanç olarak görenlerin elinde ABD-İngiltere mandası altında yaşatılmaya devam ettirilecektir.

 

ESKİŞEHİR’DE VERİLEN MÜCADELE DAHA ZOR VE DAHA DEĞERLİ

 

Eskişehir’de verilen mücadele, diğer birçok ilde verilen mücadeleye göre her yönden çok daha zordur ve çok daha değerlidir. Bu yüzden böyle bir durumda kişisel hırs ve hesaplarla kaybedilecek bir dakika, bir saniye bile yoktur.

 

Cumhur İttifakının mevcut teşkilatları gecelerini gündüzlerine katarak oldukça özverili çalışmalar yapıyorlar. Şartların kendileri açısından hiç de olumlu-kolay olmadığını yukarıda izah etmeye çalıştık. Maddi-manevi ve moral olarak oldukça zor şartlarda, fitne ve fesadın bu derece ileri boyutlara eriştiği böyle bir zamanda yaptıkları çalışmalardan, gösterdikleri gayretten dolayı kendilerini tebrik etmek yetmez, özellikle şu son 15 günde onların yanında yer almak da gerekir.

 

Mesele yerel seçim ya da bir belediyeyi kazanıp kaybetmemek değil, yoksa siz hâlâ anlamadınız mı?Bu yazı 754 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Halil Ünal yönetiminin açıkladığı borç miktarı (158 milyon 549 bin lira) inandırıcı geldi mi


YUKARI