Bugun...


SEZAİ ŞEN

facebook-paylas
Çifteler ve Mihalıççık'ın yeni belediye başkanları belli oldu!
Tarih: 11-01-2019 01:36:00 Güncelleme: 11-01-2019 01:49:00


Eskişehir'de dananın kuyruğu Cumhur İttifakı adaylarının açıklanması ile birlikte kopuyor. Zira Eskişehir, özellikle de kırsalında Cumhur İttifakı çok güçlü. Şehrin kırsalındaki tüm belediye başkanlıklarını Cumhur İttifakı adaylarının kazanmasına, çok büyük bir fitne çıkmaz, bölünme olmazsa kesin gözüyle bakabiliriz.

 

TÜM ADAYLAR İTTİFAKIN ORTAK ADAYI

 

Dün dış ilçelerden hangilerinde MHP'nin hangilerinde AK Parti'nin aday göstereceği netleşti. Buna göre Çifteler ve Mihalıççık'tan MHP'li adaylar Cumhur İttifakının ortak adayları olarak gösterildi. Diğer ilçelerde de AK Parti'nin adayları Cumhur İttifakının ortak adayları olacaklar.

 

Merkezdeki ilçelerle ilgili olarak son noktanın bugün konması bekleniyor. Merkezdeki ilçe belediyelikleri ile ilgili olarak yapılacak son tur görüşmede dış ilçelerle ilgili yeni bir gelişme yaşanır mı orasını bilemiyoruz, beklemiyoruz da. Ancak bugün itibari ile MHP'nin Eskişehir'de iki belediyeyi aldığını söyleyebiliriz. (CHP'nin ittifak yaptığı İYİ Parti'ye hiçbir şekilde kazanma şansı olmayan ilçeleri vermeye kalkıştığını da hatırlayın lütfen burada!) Hayırlı olsun ilçelerimize, şehrimize ve Cumhur İttifakına.

 

24 HAZİRAN'DAKİ SONUÇLAR GERÇEKLEŞSE BİLE AÇIK ARA FARKLA KAZANIRLAR

 

Her iki ilçede 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde alınan sonuçları aşağıda bir kez daha hatırlatıyoruz. Bu tablonun üzerine konulacağını (örneğin Mihalıççık'ta CHP'nin şehir dışından bir aday göstermesi CHP ve ortaklarının olumsuz tavır takınmasına neden olabilir) konulmasa bile aynı oranlarının sandığa yansıması durumunda Çifteler'de Kadir Bıyık ve Mihalıççık'ta Ali Yörük'ün rahatlıkla belediye başkanlığını kazanacaklarını düşünüyoruz. 

 

Bugünden itibaren kendilerine "Başkanım" diye hitap etmemizde bir yanlışlık olmaz herhalde!  Zira aşağıda dikkatlerinize sunduğumuz tablolara bakıldığında 

CHP ve HDP ile hareket eden partilerin ortak adaylarının bu iki ilçede boş yere masraf edeceklerini söyleyebiliriz!

 

Allah mübarek eylesin, hayırlı olsun...

 

 

ÇİFTELER 24 HAZİRAN 2018 SEÇİM SONUÇLARI:

 

 

 

MİHALIÇÇIK 24 HAZİRAN 2018 SEÇİM SONUÇLARI:

 

 Bu yazı 3218 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Halil Ünal yönetiminin açıkladığı borç miktarı (158 milyon 549 bin lira) inandırıcı geldi mi


YUKARI