Bugun...


Arslan Karadayı

facebook-paylas
Herkes Eskişehir’de değişim istiyor, ama…
Tarih: 07-01-2019 17:35:00 Güncelleme: 07-01-2019 17:35:00


Siz bu yazıyı okuduğunuzda kim bilir belki de AK Parti Eskişehir ilçe adayları da açıklanmış olur.

 

Sakin sakin yazalım. Sakin sakin okuyun.

 

Dışarıda kar yağıyor. Hz. Mevlana’nın söylediği gibi “birbirlerine çarpmadan yol alıyor kar taneleri”. Sessiz, temiz, huzurlu.

 

Birkaç akşam önce sağ olsunlar, AK Parti Odunpazarı Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Toplantısına misafir olduk. Kıymetli kardeşim, başkan sayın Halil Acartürk’ün şahsında tüm Odunpazarı Gençlik Kolları ailesi kardeşlerime kadirşinas misafirperverlikleri için tekrar teşekkür ederim.

 

Öncelikle belirtmeliyim ki, gençlik kollarındaki samimi heyecan ve tevazu beni etkiledi, etkiliyor. Söyleşiye başladığımız ilk andan bitene kadar hepsi ilgiyle ve konsantre olarak takip ettiler. Karşılıklı soru ve fikir alışverişleri de gerçekleştirdik. An oldu dertleştik. Şehirle ilgili dertleri var. Gelecekle ilgili hayalleri var. Emek vermek, çaba sarf etmek istedikleri ve inandıkları bir dava var. Onun bunun ayıbında hatasında değiller. Kendi inandıkları değerler uğrunda gözleri ufukta. Şunu da gördüm ki, gençlik enerjili siyasi olgunluk aşikâr. Bu da AK Parti’nin doğal okul olmasının sonuçlarından. Tabi bir de bu kadar seçim, referandum, faaliyet, toplantı…

 

Başka hiçbir siyasi partide görülmeyen gençlik kolları yatırımı ve gençliğe verilen önem, vizyon oluşturma minvalinde son derece etkili. Başkan ve AK Parti Genel Başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, gençlik kollarından itibaren İstanbul gibi bir mega kentte siyasete başlaması AK Parti’nin böyle bir feraset örneği ile teşkilatlanmasında son derece etkili. Keza kadın kolları da aynı şekilde doğrudan etkin ve yön verici.

 

Önümüzdeki yerel seçimlerde de yine her zaman olduğu gibi gençlik kolları ve kadın kolları etkin rol oynayacaktır.

 

Hele ki Odunpazarı gibi Eskişehir’in ve siyasetin incisi bir ilçede, gençlik kollarının rolü de üst düzey olacaktır. Kaldı ki, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, gençlik ve sivil toplum üzerine kurulu çok doğru ve samimi bir çalışma yürütüyor. Bugünlerde açıklanacak ilçe adayları ile birlikte seçim kampanyası da çok başka boyuta geçecek. AK Parti’de Volkan Doğan, adaylığı ilan edilmeye en yakın isim. Kendisi de 37 yaşında. Yani genç. Yani enerjik. Yani dinamik. Gençlik kollarını, özellikle son günlerde yüreği yüksek atan teşkilatı ve büyükşehirde Odunpazarı’nın ruhundan onaylı Burhan Sakallı’nın sakin, sağlam ancak derinden yürüyüşünü de düşününce…

 

Eskişehir’de bir dip dalga var. “Dereler denizlere akar” derdi rahmetli babam. Belki kimileri kızacak ama Eskişehir gerçekten değişim istiyor. Kiminle konuşursam konuşayım, hangi görüşten olursa olsun “değişim gerekiyor evet” diyor fakat kimileri sonuna “ama…” ekliyor.

 

“Ama AK Parti’ye kırgınım. Ama AK Parti’ye kızgınım. Ama ideolojim ne olacak?”

 

Tıpkı üniversiteyi okuduğum ve 6 yıldan fazla kaldığım İzmir’im gibi… “ama”lar…

 

Biz Eskişehir’de genel olarak her görüşten hemşerilerimiz, birbirimizi seven ve azami saygı gösteren bir milletiz. Ancak şehrimizin geleceği ve kamusal menfaatleri söz konusu olunca da gereğini yapabilecek yüksek kabiliyetteyiz. Dolayısıyla son derece vicdan, vizyon ve feraset sahibi şehrimizin, bu seçimde en güzel sonucu belirleyeceğine inancımız tam.

 

Bu seçimde etkili olacak parametreleri şöyle toparlamaya çalışırsak:

 

Gençlik, etkin ve kaliteli sosyal medya

 

Büyükşehir ve ilçe adayları uyumu

 

Vicdan

 

Edep ve edebiyat

 

İnanç

 

İnandırıcılık

 

Şehrin kodlarını okuma ve okutma

 

Tevazu

 

Porsuk Nehri İttifakı (Porsuk nehri için şehri ikiye böler deriz, fiziken doğrudur. Ancak bize göre Porsuk nehri Eskişehir’i birleştirir: Sevgide, şiirde, hemşehrilik aidiyetinde, Yunus Emre’de, hürriyette)

 

Aslında uzatmak mümkün. İsteyen olursa çay ikram eder uzatırız.

 

 

Eskişehir için manifestomuz Yahya Kemal’le olsun öyleyse:

 

“Ne harâbîyim ne harâbâtîyim. Kökü mazide olan âtîyim!”Bu yazı 2527 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Halil Ünal yönetiminin açıkladığı borç miktarı (158 milyon 549 bin lira) inandırıcı geldi mi


YUKARI